BŘICHO
1. JAKÉ SVALY POSILOVAT?
Tuto kapitolu si můžete buď poslechnout v audio nahrávce, podívat se na ni na videu nebo si ji přečíst. Informace jsou všude stejné, takže stačí, když si vyberete jedno:). Kapitola není nezbytně nutná, pokud Vás nezajímá proč a jak budeme cvičit, můžete ji bez výčitek přeskočit.
AUDIO KE STAŽENÍ:
VIDEO:
TEXT:
Cvičení břišních svalů je zahaleno celou řadou mýtů a nepřesností. Abychom se s nimi mohli vypořádat, je třeba si trochu ujasnit anatomii břišních svalů.
Takhle vypadá naše bříško, když z něj odstraníme kůži a tuk. Ten tuk je důležitý - pokud máte na břiše velké množství tuku, pak nepočítejte s tím, že se jej zbavíte cvičením břicha. Takto tělo nefunguje. Na tuk je potřeba spalovat (poslední týden) a především upravit stravu. Správné posilování břišních svalů nám ale umí bříško zploštit a zároveň poskytuje ochranu páteři při dalších cvicích. Cvičit bříško se tedy za všech okolností vyplatí, ať máte tuku, kolik chcete.
Přímý břišní sval - ten velmi dobře známe. Je to ten, který tvoří "six pack", ta želvička na povrchu. Na obrázku ho vidíme uprostřed, táhne se od hrudní kosti až ke kosti stydké. Je to povrchový sval a všimněte si, že je to opravdu jen proužek. Neumí nám zploštit bříško a neumí nám zúžit pas.
2. CVIKY
Tuto kapitulu prosím nepřeskakujte. V samotném tréninku budu předpokládat, že jste si jednotlivé cviky prošli a vyzkoušeli. Abychom maximalizovali efekt a minimalizovali riziko zranění, je nutné cvičit správně.
NASTAVENÍ NEUTRÁLNÍ PÁNVE NA ZÁDECH
JAK POZNÁM, ŽE CVIČÍM SPRÁVNĚ?
POZICE NA ZÁDECH
3. STAVBA TVAROVACÍHO TRÉNINKU
Pro tvarování břišních svalů je důležité jejich aktivita v průběhu dne. Nemá smysl břišní svaly cvičit jednou týdně hodinu, ale naopak je velmi efektivní je zapojit denně, i kdyby jen po pěti minutách. Dejte si je před nebo po každém tréninku (nevkládejte je do středu tréninku) nebo i samostatně. Pro posilování břišních svalů není nutné zahřátí nebo protažení, takže je to opravdu rychlovka.
4. UKÁZKOVÝ TRÉNINK PRO TENTO TÝDEN:
Bříško můžete cvičit opravdu denně. Jednotlivé cviky kombinujte. Nemusíte počítat čas nebo opakování, spíše vnímejte kvalitu provedení. Pokud začne kvalita utíkat a tělo selhávat, odpočiňte si a pokračujte znovu nebo jiným cvikem.
Nezapomeňte si v plánu vyplnit odcvičenou lekci:)