Pohyb. Chtějí ho všichni. Chtějí ho klouby, chtějí ho svaly, chce ho náš lymfatický systém i naše srdce. Touží po něm každá molekula našeho těla a celá naše anatomie byla evolucí dovedena do formy, která je k pohybu téměř dokonale stvořena. 

A přesto se nehýbeme. A když, tak ne úplně šťastně. Takže většině z nás nezbývá, než ten nepohyb a špatnopohyb nahradit kompenzačním cvičením, které nám umožní se zase znovu hýbat. Chytře, svobodně a hlavně bez bolesti. 

A právě tímto cvičením Vás ráda provedu. 

Vybrat si se mnou můžete:

Články o cvičení

Zdravá chůze je tématem, které je velmi aktuální. A je to jedině dobře, jelikož chůze je naším nejpřirozenějším pohybem a sama o sobě obsahuje všechny potřebné cviky pro našeho svaly, klouby i fascie. Za předpokladu, že je naše tělo správně nastaveno a vyvinulo se v souladu se svými potřebami. Což bývá bohužel velmi neobvyklé. Dříve nebo později si...

V mé nabídce najdete novou lekci - Jemnou jógu. Kdo mě zná, tak ví, že spirituální rovina jógové praxe není mojí nejsilnější stránkou a vedu lekce raději z pohledu anatomicky správného a fyziologického pohybu. Výjimkou není ani tato lekce. Přesto se v ní budeme dotýkat symboliky jednotlivých pozic, otázkou čaker (nebo - chcete-li -...

Na svých kurzech vždy učím, že nejdůležitější cestou k nápravě diastázy je změna držení těla a změna pohybových stereotypů. Souvisejícím krokem je obnova správného dýchání a aktivace hlubokého stabilizačního systému.

Opakovaně se mi dostává dotazů a obav ze strany mých aktuálních i potencionálních klientů k chůzi na boso. Tedy k barefoot obouvání. Dotazy zní často takto:

Na kurzech často odkazuji na různá videa na youtube, které pomáhají pochopit, jak je lidské tělo stavěno, jakým způsobem funguje stabilizace strupu a jak třeba vypadá pánevní dno v celé své kráse. Zde najdete některá z těch, která považuji za opravdu přínosná.

Rozestup břišních svalů není lokálním problémem, který se objeví z čistého nebe. Je spíš důsledkem řetězení problémů, které mají svůj zárodek často zcela jinde - na chodidlech, u ramen, u kyčlí...

Na každém kurzu Diastázy si nejdříve něco povíme o tom, co diastáza je, jak vzniká a co musíme udělat pro to, abychom ji zmenšili. Následně se vrháme na diagnostiku. A téměř na každém kurzu probíhá následující scénář:

Jako lektorka pánevního dna patřím k těm, které příliš nefandí vnitřním pomůckám při aktivaci pánevního dna. Při své vlastní cestě za vzděláním jsem se setkala s mnohými názory, které odrazují od užívání pomůcek. Zvláště těch, které jsou prezentovány jako pomůcky pro usnadnění porodu. Tedy takové, které v průběhu zavádění zvětšují svůj objem a...

Opakovaně jsem byla dotázána na to, zda hooping pomáhá nebo naopak škodí při diastáze břišních svalů. Když jsem stejný dotaz dostala od Evy Němcové z www.milujemehooping.cz, vznikl prostor pro tento článek. Eva mi, jako letitá hooperka a výrobce hoopů, položila otázky a já je dle svého nejlepšího vědomí a svědomí zodpověděla.