Pohyb. Chtějí ho všichni. Chtějí ho klouby, chtějí ho svaly, chce ho náš lymfatický systém i naše srdce. Touží po něm každá molekula našeho těla a celá naše anatomie byla evolucí dovedena do formy, která je k pohybu téměř dokonale stvořena. 

A přesto se nehýbeme. A když, tak ne úplně šťastně. Takže většině z nás nezbývá, než ten nepohyb a špatnopohyb nahradit kompenzačním cvičením, které nám umožní se zase znovu hýbat. Chytře, svobodně a hlavně bez bolesti. 

A právě tímto cvičením Vás ráda provedu. 

Vybrat si se mnou můžete:

Články o cvičení

Rozestup břišních svalů není lokálním problémem, který se objeví z čistého nebe. Je spíš důsledkem řetězení problémů, které mají svůj zárodek často zcela jinde - na chodidlech, u ramen, u kyčlí...

můj předchozí článek byl věnován spíše odborníkům, kteří se kolem žen při porodu motají. Ale teď bych chtěla oslovit opravdu jen a jen vás.

Na každém kurzu Diastázy si nejdříve něco povíme o tom, co diastáza je, jak vzniká a co musíme udělat pro to, abychom ji zmenšili. Následně se vrháme na diagnostiku. A téměř na každém kurzu probíhá následující scénář:

Jako lektorka pánevního dna patřím k těm, které příliš nefandí vnitřním pomůckám při aktivaci pánevního dna. Při své vlastní cestě za vzděláním jsem se setkala s mnohými názory, které odrazují od užívání pomůcek. Zvláště těch, které jsou prezentovány jako pomůcky pro usnadnění porodu. Tedy takové, které v průběhu zavádění zvětšují svůj objem a...

Opakovaně jsem byla dotázána na to, zda hooping pomáhá nebo naopak škodí při diastáze břišních svalů. Když jsem stejný dotaz dostala od Evy Němcové z www.milujemehooping.cz, vznikl prostor pro tento článek. Eva mi, jako letitá hooperka a výrobce hoopů, položila otázky a já je dle svého nejlepšího vědomí a svědomí zodpověděla.

Chystáte se poprvé na jógovou lekci? Nikdy jste na lekci nebyli a nevíte, jak se na ni připravit? Pak pro vás máme pár užitečných tipů:

Syndrom plovoucích podlah. Ano, už je na to i název. Syndrom plovoucích podlah zažívá stále více a více kojenců. Díky moderním podlahám v našich domech totiž vypadají obýváky čistě a úhledně, což je ale bohužel něco, co nohy našich nejmenších vůbec nepotřebují.