Desky, destičky a SM systém

Desky vyráběné českým výrobcem používáme na lekcích jógy, pilates, pánevního dna, spirální stabilizace i DNS. Jsou zkrátka multifunkční. Děti si z nich mohou postavit hrad. Třeba. 

Malé destičky jsou vhodné na podkládání hlavy, jsou totiž tenčí. Také jsou výrazně levnější. Doporučuji koupit dvě, abyste mohly desky využít i sed na širokých sedacích hrbolech, jak se učíme na lekcích. A současně je můžete využít jako pomůcku balanční. 

Velké desky se hodí zejména při cvičení DNS a spirální stabilizace. Pohodlně se na ně vejdete celým chodidlem, kolenem i dlaní. Hrady se z nich staví hůře. Jsou dražší a zaberou víc místa. Ale pokud cvičíte doma denně, jsou určitě dobrou investicí. 

A propos, když mluvíme o dětech - hrozně rády do desek bodají nůžky, zkouší je ukusovat nebo po nich drandit náklaďákem. Na vzhledu to ponechá následky, s tím počítejte. Ale slovy klasika - na funkci to nebude mít vliv. Páč tyhle desky jsou jinak prakticky nezničitelné. Což ale prosím není výzva. 

Lana pro spirální stabilizaci (dříve SM systém) jsou originální kusy pro cvičení tohoto cvičení. Před pořízením doporučuji naučit se základní techniky pod dohledem certifikovaného trenéra (např. kurz Zdravá záda nebo individuální trénink).