Kozlová zahradníkem

V dětství jsem měla herbář, s rodiči jsme sbírali květiny a hledali, co je to zač a na co to je. Z herbáře mi zbyly desky a po květinách nezbylo nic. Třiatřicet let jsem strávila na sídlišti a tak se k dávnému nadšení vracím až teď, když jsme se konečně přestěhovali blíž přírodě. Pravda je taková, že o květinách toho moc nevím, o pěstování už vůbec nic. A tak musím začít od začátku, s pokorou a spoustou knih. 

Články v této sekci proto nebudou nijak objevné a pokud víte, co je to macerát, víte, které rostliny ocení dusíkaté hnojivo a které potřebují stín, které polostín a které slunná stanoviště...pak je zde zbytečné trávit svůj drahocenný čas. Mohlo by to urazit váš intelekt a sníži moji důstojnost. 

Pokud ale máte za to, že baby špenát je speciální odrůda špenátu, že neexistuje plevel, který by nešel vytrhnout (ano, pcháči, o tobě mluvím) a že ořech je dobrej jenom na ořechy; tak pak by vás mohly některé mé příspěvky zaujmout. A zároveň si můžete posílit sebevědomí. 

Dlužno říci, že moje lenivá povaha utužená léty vysedávání v brněnských čajovnách a kavárnách, dává přednost léčivkám a jedlým rostlinám vyskytujících se coby plevel. Tedy vyhledávám, přesněji, čekám, až se u nás objeví, rostliny, které rostou samy (ne, pcháči, nemluvím o tobě) a jsou užitečné. Recept na největší špagetovou dýni nebo nejlepší skleníkový záhon tedy nevlastním, ale určitě se ráda podělím o to, jak zužitkovat to, co už na zahradě prostě je - kokošku, fialku, pampelišku nebo třeba ten ořech. 

Maceška

07.06.2019

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim ad minima veniam quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur vel illum qui...