KRANIOSAKRÁLNÍ OSTEOPATIE

Kraniosakrální ošetření nabízím aktuálně v Brně - LeVITAs, Minoritská 10 a v Mateřském centru ve Viničných Šumicích. 

CENÍK OŠETŘENÍ:

Brno:

1100,- Kč / 60 minut ošetření 

Viničné Šumice:

900,- Kč / 60 minut ošetření 

Kraniosakrální terapie je velmi jemná technika péče o tělo i duši. Jemný dotek umožňuje terapeutovi naslouchat práci fascií i ozvám vnitřních orgánů. Pomáhá podpořit přirozený "dech života" tedy proudění mozkomíšního moku a dalších tekutin v těle. Pracuje také s pohybem jednotlivých lebečních kostí, které mohou svým (ne)pohybem ovlivňovat mnohé naše prožitky a způsobovat tak onemocnění psychické i fyzické. 

Kraniosakrální terapie má směry osteopatické - zaměřené více na tkáně, kosti a klouby, tedy na materiálno. A směry biodynamické - zaměřené více na práci s energií. U mne se setkáte především s osteopatickými postupy.

Terapie probíhá na masérském lehátku tak, že oblečený klient leží a terapeut se jej velmi lehkým dotekem dotýká zejména v oblasti křížové kosti, trupu a hlavy. Každý dotek je předem konzultován a klientem odsouhlasen. 

  • CRANIUM - Lebka
  • SACRUM - Křížová kost

"Principem této metody je vyšetření mobility nebo-li pohyblivosti kraniosakrálního systému, do kterého zahrnujeme lebku (kránium), intrakraniální a spinální membránový systém, mozkomíšní tekutinu, celý páteřní kanál, včetně kosti křížové (sakrum). 

 Terapeut cvičeným hmatem testuje mobilitu jednotlivých částí kraniosakrálního systému. Jestliže diagnostikuje v systému omezení (restrikce) a patologie, které brání zdravým a přirozeným funkcím organismu, velmi jemně systém koriguje. 

 Veškeré používané manipulace nepřesahují tlaku nebo tahu pěti gramů. Pro vaši představu je to váha asi desetikoruny. Terapeut k nastolení harmonie využívá autoregulační schopnosti organismu. Tím je terapie velmi bezpečná."

Radek Neškrabal, lektor CSO