Karanténa: Den bůhvíkolikátý - JUMANJI

24.04.2020

Pravidla: Neustále sledujte měnící se pokyny. Nezapomeňte, že to, co platilo včera,  dnes již platit nemusí. Nezapomeňte, že když to pokazíte, dostanete pokutu, zavřou vás nebo budete muset vracet kompenzační balíček i s úroky. V sázce je hodně. 

12. března. Zavírají všechna sportoviště nad 30 cvičících. Ok, jsme v pohodě. Píši klientům, že je to cajk, normálně cvičíme. 

13. března zavírají všechna sportoviště. Asi ten vir za 24 hodin kompletně změnil strategii, ale naštěstí to naše vláda zaregistrovala. Takže píši klientům, že zavíráme. Na měsíc. Kolegyně ve studiu škrabe zdi, bude malovat.

24. března máme pořád zavřeno. Klientům jsem psala, že sice vím, že to už byl měsíc, ale nedá se nic dělat, vir je stále mezi námi. Máme ale zavřeno podle jiného zákona a to je fajn. Teď totiž prý nemáme nárok na náhradu škody, což jsme předtím měli. Aspoň to tak říkají někteří právníci. Jiní říkají, že máme nárok i teď. A jiní říkají, že celé to nové vyhlášení je nezákonné a je třeba to zrušit. Schillerová tvrdí, že nárok nebyl předtím ani teď, takže je to jedno a změna byla čistě mentální cvičení, aby vláda nezakrněla. Je v tomhle názoru sice sama, ale údajně je taky právničkou, takže ji do statistiky uvádím. Já jsem taky právník, ale moc se k tomu teď nehlásím. Páč teda vůbec netuším. Asi si hodím kostkou. Kolegyně ve studiu maluje a hobluje schody. Vypadá, že si to brzy taky hodí.

31. března. Bonusové políčko. Kompenzační bonus pro všechny OSVČ. A když pro všechny, tak pro všechny, kteří v loňském roce vydělali více, než v letošním, počítaje zejména dny, kdy nouzový stav nebyl vyhlášen. Takže kdo se letos snažil víc, než loni, má smůlu. Komu obchod rostl, má smůlu. Kdo byl loni na mateřské, rodičovské nebo nemocen a letos konečně začal normálně fungovat, má smůlu. Já, pokud by to někoho zajímalo, mám smůlu. Kolegyně ve studiu hobluje schody. Znovu.

7. dubna. Tak kompenzační bonus bude a dosáhne na něj snad téměř každý. S žádostí zatím raději vyčkávám, nerada bych zažádala o něco, na co nemám nárok. Prý kvůli tomu vláda jedná o obnovení trestu smrti.

7. dubna. Lidé mohou sportovat venku. Jakože na kole, běhat a tak. Se ještě naučí cvičit bez trenérů a budu se muset vrátit k tomu právu. Kolegyně ve studiu maluje. Elektrické zásuvky. Mám o ni trochu strach. Ale vypadá to hezky, tak ji nechávám.

14. dubna. Důležitá změna! Fitness centra a posilovny mohou otevřít 11. května. Hurá. 

18. dubna. Jdu nakoupit. Pán se mě ptá, jestli mi už bylo 65 let. Vypadám jako dost děsně, ale mám roušku, takže přemýšlím, jak to může vědět. Pak mi dochází, že jsem vstoupila do no-go zóny místního Penny marketu v zakázané době. Distanc na čtvrt hodiny. Potupně sedím v autě. 

20. dubna. Známá mi píše, že MPO nepovažuje jógová studia za fitness centra, ale za sportovní akce do 50 osob. Otevíráme teda asi až 8. června. Asi. Taky píšu na MPO. Žádná odpověď.

23. dubna dopoledne. Posílám žádost o kompenzační bonus. Ať už otevřeme v květnu nebo v červnu, tak prostě do konce dubna nárok mám, takže co. Z MPO žádná odpověď. Píšu na vládu. Prý k tomuto dotazu nemají žádné informace, ale ať napíšu zítra, že se prý bude ještě všechno měnit. 

23. dubna odpoledne. Ve studiu je hrozný bordel po malování. Říkám kolegyni, že je to v pohodě, máme čtrnáct dní na úklid. O hodinu později se čtrnáct dní změní na víkend. Otevírá se prý už v pondělí.  Z MPO žádná odpověď.

24. dubna. Stále nevím, jestli jsme fitness centrum nebo sportovní akce do 50 osob. Otevřeme buď v pondělí. Nebo až v červnu. Detail. Akorát, jestli se otevře v pondělí, tak jsem zažádala o kompenzační bonus neoprávněně a žádám o dva tisíce navíc, takže jsem normální parazit a zloděj. Tyvole! Tuhle hru asi prohraju. Píšu na vládu. Milá paní operátorka také neví. Je roztomilá, píše, že je to složité.

Dává mi kontakt na infolinku. Stahuji si aplikaci pro nahrávání telefonu a volám. Linka je prý přetížená. Těší mě, že nejsem jediný debil, který tomu všemu nerozumí. Pán na lince taky moc neví. Hledá a nakonec mi říká, že pokud mám v živnostenském rejstříku rekondiční nebo regenerační služby, tak můžu otevřít. Nevím, co tam mám. Tak hledám a Heuréka! Mám to tam. Bonusové políčko! Zjišťuji, že slečna z chatu je pořád online. Píši ji dobrou zprávu. Ona má radost. Je fakt roztomilá, pokud se chcete seznámit, tak je tam jako Lucie.

Teď už mohu postoupit do vyšší úrovně, kde musím vyřešit následující úkoly:

- Okradla jsem stát o dva tisíce. Co s tím?

- Jak cvičit na závěsné síti s rouškou a nezabít se před zraky studentů? Nic totiž nesníží vaši autoritu tolik, jako když se zabijete při cviku, o kterém tvrdíte, že je naprosto bezpečný. 

- Jak donutit lidi, aby přišli cvičit a možná se přizabít při cvičení v roušce?

Tahle hra jednoduše není pro ubožáky. Úplný Jumanji. Už tomu chybí jen ten  rej netopýrů, který to všechno začal. I když...vlastně nechybí.