Karanténa: Den desátý

23.03.2020

Vláda dnes vyhlásila prodloužení tohoto seriálu až do prvního dubna. Tedy, neřekla to přesně takhle, ale jeden z mnoha vedlejších produktů to je. Také spustila novou hru pro seniory: Uhádni hodinu! Kdo neuhádne pojde za a) hlady nebo za b) na koronavirus. Takže pokud jde o motivaci, lze ji hodnotit pěti lebkami se zkříženými hnáty z pěti. Pokud ale měl být smysl této šaškárny uchránit nejslabší, tak se mi tato hra nezdá úplně ideální. 

Druhým vysvětlením by bylo, že neustále se měnící otevírací doba obchodů pro seniory není zlým úmyslem, ale pouhou neznalostí vlády. Že prostě netuší, jak její lid žije. Ale tomu se mi nechce věřit. Premiér svůj lid natolik miluje, že se skoro naučil i jeho řeč. A to je co říct. 

Takže spolu strávíme další týden a mně dochází nápady. Už jsem napsala tom, jak chodíme do lesa (několikrát), jak jsem neužitečná i o tom, jak mladší dcera nedělá bobky do nočníku. V podstatě jsem vyčerpala vlastní život do úplné nahoty. Na to, abych odhalila nahotu skutečnou, mám příliš mnoho odkojeno. Takže tohoto pohledu vás ušetřím. 

Budu horlivě uvažovat a přemýšlet. Zatím v klidu seďte a čekejte. A držte se dál od obchodů, je to tam samý gambler.