Karanténa: Den osmý a devátý

22.03.2020

Dnešní aprílové počasí nikomu karanténu zrovna nezlepšilo. Všichni ti nasazení policisté, kteří měli hlídat, aby lidi zbytečně nejezdili do lesa a na chatičky, museli mít hodně práce.  Jediný, kdo byl venku, jsme byli my. Víte jak byla odpoledne taková chumelenice, že by ani psa ven nevyhnal? Tak to jsme vyrazili. Couvnout nebylo kam, atmosféra doma houstne. Tím, že spolu trávíme 100% času, prohlubují se naše povahové rysy, klademe si filozofické otázky a otevírají se tabuizovaná témata. 

Například dnes jsme se všichni (kromě mladší dcery, které je to buřt) přeli o tom, jestli Krtek a Panda v díle o tom, jak Krtek chystá pro Pandu pochoutky na "kouzelný strom" věší knedlíčky nebo taštičky. Dramatická diskuzní chvilka nám ukázala, že i v této těžké chvíli jsme schopni dialogu. A nezabít se. I když to bylo o fous. Proto ta procházka ve vánici. 

Pokud chcete vědět, jak je to s taštičkoknedlíčkovým rozuzlením, musíte dočíst až na konec. A nepřeskakovat! To by nebylo výchovné! A vaše děti, aktuálně v domácím vzdělávání, vás vidí!

Teď bych se chtěla vrátit ke svému zážitku ze včerejšího lovu. Myšleno nájezdu do Kauflandu pro týdenní zásoby. Když jsem v pátek řešila, jestli pojedu v pátek nebo v sobotu, netušila jsem, že nějaká čistá duše v pátek večer vyšle do vod internetu informaci, že se budou zavírat obchody a ať si všichni nakoupí. Kdybych to tušila, vyrazila bych už v pátek. Protože jsem netušila, tak jsem úkol odložila. Což je můj obvyklý postup u většiny úkolů. A musela jsem se střetnout s takovým množstvím lidí, které bych bez karantény nepotkala ani za měsíc. Ale aspoň měli všichni roušky, za což děkuji security slečně, která hlídala příchozí. Její statnost čivavy jistě odradila všechny raubíře. 

Lidí bylo požehnaně, ale chovali se poměrně slušně. Co ale úplně nechápu, je hromadné nakupování více dospělých členů rodiny. Taková ta situace, kdy muž, zpravidla nasraný a znuděný, posunuje vozík. A žena běhá kolem a sbírá. Lovec pak u kasy zaplatí a sběračka to všechno naskládá do vozíku. Jako za normálních okolností ideální dělba práce, ale za současné situace bych možná zvážila, jestli manželce tu kartu přeci jenom nepůjčit. A nebo, a teď budu hodně odvážná, jestli by se nedalo na stará kolena naučit rozdíl mezi hrubou a hladkou moukou a jet nakoupit sám. Já se taky musím doma muže ptát, jakou mouku mám na tu bábovku, kterou bude péct, koupit a jaké mám koupit tablety do myčky. Pak si vezmu jeho kartu a jedu. U nás je totiž za normálních okolností lovec i sběrač on. Já mám dekorativní funkci. Nebo měla jsem, teď je karanténa, tak si tady u televize šlechtím chlupy na nohách a sleduju, jak mi zarůstají nehty. Zatím si ještě udržuji linii obočí, než se přejde na ty burky. 

Proto jsem ostatně byla vyslána na nákup já, jakožto osoba, kterou lze bez větších ztrát postrádat. Kdyby ostatní lovci ubili rohlíkama jeho, tak je to konec. Zůstali bychom bez peněz. A bez bábovky. 

V médiích se při takové vsuvce dává označení PP - product placement, aby bylo vidět, že je to  reklama. Ale já to sem nedám, protože svého muže neprodávám. Jen ho chválím, aby měl motivaci více pracovat, péct ty bábovky a hlídat stav tablet do myčky.

Zkrátka na nákupy má jet jeden, a to ten nejméně důležitý. Je ale lepší neposílat batole. Pokud nechcete karanténu strávit o kukuřičných křupinkách a mrkvovém pyré. To nedoporučuji. Po týdnu byste mohli získat nutkavou potřebu onemocnět koronavirem jen proto, abyste se dostali k lahodné nemocniční stravě. A taky neposílejte staré lidi. Jednak je to neetický! A jednak žít další dva měsíce na párcích ze separátu jen proto, že byly v akci, to taky povede k olizování zábradlí na hlavním nádraží. Takže výzva pro dnešní večer: Sedněte si s partnerem, nalejte víno, zapalte svíčku. A zaveďte vážný a od emocí odproštěný hovor o tom, kdo z vás je důležitý a kdo je k ničemu a prakticky jenom do počtu. 

Možná pak budete potřebovat procházku ve vánici. 

A tímto geniálním oslím můstkem se vracíme k dnešku. Krtek a Panda. Kdo to přeskočil až sem, tak řeknu jediné: Hanba, hanba vám! A pro ostatní: Ten díl se jmenuje Strom a knedlíčky. Ale přímo v pohádce se už mluví výhradně o taštičkách. Takže klasická česko-čínská spolupráce. Na obale FPP3, uvnitř FPP2. Mělo nás to napadnout hned.