5 kroků k oživení pánevního dna

20.04.2020

Když za mnou přicházejí ženy, které chtějí zlepšit kvalitu svého pánevního dna, očekávají nějaké ty cviky a možná použití pomůcek. Bývají často překvapeny, když trávíme velkou část kurzů, individuálních tréninků nebo workshopů povídáním. 

Mimo jiné i o tom, jak na naše pánevní dno působíme. Představte si člověka, který bude celé dny sedět v kanceláři, celé dny na něj bude křičet šéf a kolegové si ho nebudou všímat. Tento člověk bude uzlíčkem nervů, stažený, nervózní. 

Každou chvíli něco rozlije, každou chvíli něco upustí. Těžko v něm budeme hledat radost.

Tento človíček cítí, že není šťastný, a proto hledá řešení. Najde ho ve cvičení jednou týdně. Možná v zázračné tabletce. Možná, že mu pomůže zázračná pomůcka na vyladění čaker.

Ale pravděpodobně se nestane vůbec nic. Pokud bude neustále ve stresu, pod tlakem a ignorován svými blízkými, pak se štěstí neobjeví. Pokud jediný kontakt s šéfem bude ve formě urážek a nadávek, pak těžko hledat pružnost, sílu a pohodu.

Naše pánevní dno na tom není jinak. Zlobíme se na ně. Neplní svoji funkci, je k ničemu, selhává. Přitom ho dlouhodobě ignorujeme a jeho potřeby odsouváme do pozadí. A ne, že by se nesnažilo si o ně říkat. Ty bolesti hlavy? Ty bolesti páteře? Ta inkontinence?

Ale my většinou hledáme rychlé řešení, rychlé dva cviky, drahou pomůcku.

A o tom všem si na kurzech povídáme. O tom, jak zajistit naší pánvi komfortní prostředí, kde budou jeho kolegové spolupracovat a šéf respektovat jeho potřeby. 

Ze začátku je žádoucí i podpůrné cvičení, dechové techniky a masáže. Časem ale nic z toho třeba nebude.


A co tedy můžeme pro láskyplné prostředí svého pánevního dna udělat?

  • Pojmenujte TO!
Jaké jméno mají vaše genitálie? Žádné? Tak to máme problém. Jak můžeme svému zaměstnanci dodat důvěry a péče, když se ani neobtěžujeme přiznat, že existuje a neumíme jej oslovit? 

Pindulína, pipina, kačka, buchtička - je to na vás. 

Už tím, že ji pojmenujete, spustíte větší změny, než dvaceti hodinami pilates týdně. Opravdu. 

  • Tampóny, kalíšky, houby...
Je to velmi nepopulární názor, jelikož se na něm nedá vydělat. Ale do pochvy patří pouze penis. Na omezeně dlouhou dobu a rozhodně tam jen tak neleží. Vložením jakéhokoliv předmětu do pochvy zvyšujeme vnitřní napětí. Je jedno, jak je pomůcka něžná a malá. Naše tělo ví, že tam nepatří. Je to cizí předmět a nemá tam co dělat. Snaží se nám o tom říci, snaží se vzbudit naši pozornost. Nejběžnější bývají úporné bolesti hlavy a páteře. Nic, na co by růžová pilulka nestačila. Pokud jde o komfort, je možná vnitřní menstruační pomůcka výhodná, ale zkuste dva cykly její použití vynechat a uvidíte, co se s tělem začne dít.  Nemusíte se přitom uchylovat k nepohodlným vložkám. Můžete začít experimentovat s volnou menstruací nebo vyzkoušet menstruační kalhotky.


  • Dýchám, dýcháš, dýcháme!

Zkuste se párkrát za den zhluboka nadechnout. Kromě toho, že to pomáhá v boji se stresem, prokrví se tím oblast břicha, bránice se posune k pánevnímu dnu a to dostane masáž. A kdo by neměl rád masáž?

  • Zaveďte sexy středy!

Jak již bylo řečeno, do pochvy patří penis. Dovede přirozeně stimulovat a prokrvuje. Uvolňuje a posiluje. Je dokonalý. Muži to vědí. Mají ho pojmenovaný a staví podle něj mrakodrapy, sochy a orloje. Sex nesmí být vynucený a nesmí to být jen cvičení. Je to zábava a prožitek. Nemáte-li chuť, nahraďte ho hlazením, masáží, masturbací. Sama sobě nebo ve dvojici. A klidně častěji než ve středu. 

  • Choďte jako královna!

Já vím, už se opakuji. Tohle téma jsem vyčerpala v tipech pro nápravu diastázy. Ale já nemůžu za to, že je naše tělo dokonalé a potřebuje vlastně velmi málo. 

Je naší chybou, že dokážeme i to velmi málo ignorovat. 

Chodidla velmi úzce souvisí s kvalitou pánevního dna. Využijte jejich kvalitní opory a vytáhněte se od nich vzhůru až po vrcholek hlavy. Pánev se tak automaticky srovná do ideálního postavení a pánevní dno dostane instrukce k činnosti. 


A jeden plusový bod na závěr: NEZBLÁZNĚTE SE Z TOHO! Jak jsme si ukázali na příkladu človíčka v kanceláři - křečovitě plněné úkoly nepovedou k požadovanému cíli. Pohoda a radost z pohybu. Láska k sobě samé. To je ten klíč. 

Hledáte, co více byste mohly pro své pánevní dno udělat? Podívejte se na aktuální nabídku kurzů a workshopů PÁNEVNÍ DNO. Pokud to máte do Brna daleko, můžete využít i kurzu ONLINE :).