Zajímavá videa - odkazy

06.01.2020

Na kurzech často odkazuji na různá videa na youtube, které pomáhají pochopit, jak je lidské tělo stavěno, jakým způsobem funguje stabilizace strupu a jak třeba vypadá pánevní dno v celé své kráse. Zde najdete některá z těch, která považuji za opravdu přínosná. 

Stabilizace trupu - při tréninku bráničního dechu a základů metody DNS (kurz Diastázy nebo Zdravých zad) se mě často ptáte, zda je možné tímto způsobem dýchat a aktivovat svaly trupu i v běžném životě. Nejen, že to možné je, ale je to dokonce velmi žádoucí. Jako důkaz může sloužit přiložené video, kde v 1:40 vidíte atleta s aktivovaným středem, který po dokončení pohybu pohodově odchází. A jeho soupeře v 8:25, který po dokončení pohybu není schopen své tělo zastabilizovat. O dopadech tak výrazné rotace na páteře obou pánů asi není třeba příliš přemýšlet, abychom si dokázali představit, který z nich bude na bolesti zad ve stáří trpět více. 

Toto téměř meditační video nám ukáže krásu fascií, jejich strukturu pod mikroskopem - a to zejména od 12:50. Asi je z nich zřejmé, proč je tak miluji, a zvláště na kurzu Diastázy o nich velmi ráda mluvím.